Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.  Viac info

 

Realitní experti radia: Čoho si všímať pri obhliadke bytu

  • 06-7-2023
  • Reality
Facebook

Obhliadka bytu je dôležitým krokom pri rozhodovaní o kúpe alebo prenájme nehnuteľnosti.

Predstavte si, že idete na rande s niekým, koho ste práve stretli online. Fotky sú úžasné, profil znie perfektne a rozprávate si skvelé príbehy. Ale keď prídete na miesto stretnutia, zrazu sa dozviete, že v skutočnosti máte pred sebou úplne inú osobu. V realite je to rovnaké s obhliadkou bytu. Internetové obrázky a popis vám dajú určitý obraz, ale skutočná podstata sa ukáže až pri osobnej návšteve.

Začnite už s vonkajšou stranou budovy a vchodom. Pozrite sa na ich stav a udržiavanosť. Ak sa budova zdá byť v dobrom stave a je pravidelne udržiavaná, je to dobrý znak. Rovnako ako čistota a stav spoločných priestorov naznačí akých susedov budete mať.

Pokračujte s kontrolou technického stavu bytu. Pozrite sa na vlhké fľaky na stenách a stropoch, pretože môžu naznačovať problémy s vodou alebo plesňou. Skontrolujte aj kvalitu okien a dverí. Je v byte dostatok svetla? Sledujte praskliny na stenách, kvalitu prevedenia štandardu aj stav stupačiek. Aké sú mesačné náklady na byt?

Pozrite sa na rozmiestnenie izieb. Je to praktické? Má byt dostatok úložného priestoru? Ako je na tom kúpeľňa a kuchyňa? Sú moderné alebo potrebujú rekonštrukciu?

Poslednou, ale nemenej dôležitou témou je kvalita bývania. Aký je výhľad z okna? Je byt tichý alebo naopak, je vystavený hluku z ulice? Sú v blízkosti všetky potrebné obchody a služby? Aký je prístup mhd a autom. Parkovanie v okolí je v akom stave?

Ak máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky, neváhajte sa obrátiť na odborníka. Profesionálna pomoc vám môže ušetriť veľa času a stresu. Nezabúdajte, že obhliadka bytu nie je len o tom, či sa vám byt páči alebo nie. Je to o tom, aby ste sa ubezpečili, že je to správne miesto pre vás na dlhší čas.

Dúfame, že tieto rady vám pomôžu pri vašej nasledujúcej obhliadke bytu. Nezabúdajte: vždy si urobte domácu úlohu a pripravte sa.

Zaujal Vás tento článok? Radi Vám povieme viac