Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.  Viac info

 

Čo je to vlastne ten home staging

  • 31-5-2022
  • Reality
Facebook

V realitných prezentáciách sa stále častejšie stretávate s pojmom home staging. Nie všetci klienti však vedia, čo to vlastne znamená a prečo je to pri predaji nehnuteľnosti užitočné.

Home staging je v jednoduchej reči vlastne príprava nehnuteľnosti na predaj alebo prenájom, najmä príprava na profesionálnu prezentáciu vašej nehnuteľnosti, tj. fotenie, virtuálne prehliadky atď. Home staging sa týka nehnuteľností, ktoré sú určené na predaj alebo prenájom. Interiérový design sa týka nehnuteľností, ktoré realizujete pre vlastné potreby.

Štatistiky ukazujú, že pri dobrom home stagingu dokážete svoju nehnuteľnosť predať až o 10% vyššiu cenu. Cieľom home stagingu je vyvolať v kupujúcich alebo nájomcoch dobrý pocit, zvýšiť atraktivitu vašej nehnuteľnosti.

Home staging sa u nás najčastejšie realizuje iba na prípravu nehnuteľnosti na predaj/prenájom, tj. využije sa na profesionálne nafotenie a natočenie nehnuteľnosti, s tým, že tieto si následne agentúra zoberie. Využíva zariadenia a doplnky, ktoré vlastní a používa vo viacerých nehnuteľnostiach.

Klienti si však môžu objednať aj home staging v podobe zakúpenia všetkých doplnkov, ktoré interiéroví špecialisti do bytu navrhnú presne podľa zadania a konkrétnej nehnuteľnosti. Doplnky a styling tak ostáva po celú dobu v nehnuteľnosti a častokrát je súčasťou ceny predaja/prenájmu.

Najnovším trendom homestagingu je virtuálny homestaging. Tj. nikto nič nenakupuje, ale profesionáli vám do prázdnej nehnuteľnosti vytvoria vizualizácie zariadení a nábytku.

Zaujal Vás tento článok? Radi Vám povieme viac