DEVÍNKA POD LESOM

Pridané: 5.12.2019

Projekt DEVÍNKA POD LESOM je svojou modernou architektúrou a samostatným zasadením výbornou voľbou pre nové bývanie v Devínskej Novej Vsi. Vďaka tvaru budovy vznikne vo vnútrobloku miesto pre rôzne aktivity a oddychovú zónu. 

V projekte vznikne 123 bytov, každý z nich je orientovaný práve do vnútrobloku. K dispozícií budú byty rôznych veľkostí 1 – 4 izb. a dispozične riešené tak, aby obyvateľom poskytli maximálny komfort a dostatok úložného priestoru. Ku každému bytu prislúcha parkovanie a pivničná kobka. Kolaudácia projektu je plánovaná na II. kvartál 2019

Bližšie informácie o aktuálnej dostupnosti bytov ako aj detailný popis projektu si môžete pozrieť na www.devinka.sk

Lokalita

Rezidenčný projekt DEVÍNKA POD LESOM sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves v blízkosti novo sa rozvíjajúcej oblasti Bory. Umiestnenie komplexu v rámci lokality zabezpečuje obyvateľom pohodlné cestovanie autom alebo napojenie na spoje MHD. V pešej dostupnosti sa nachádza nová nákupná zóna ako aj blízky les, kde môžu obyvatelia tráviť čas so svojou rodinou.

Štandard

1. Štandard bytového domu:

Konštrukčné riešenie

Objekt bytového domu je rozdelený na tri dilatačné celky. Nosný systém každého celku tvoria monolitické železobetónové steny šírky 200 mm a stĺpy, ktoré nesú stropné dosky hrúbky 220 mm. Tuhosť každého dilatačného celku zabezpečuje železobetónové komunikačné jadro. Železobetónové steny oddeľujú konštrukčne, zároveň aj akusticky a požiarne jednotlivé bytové jednotky a požiarne úseky.

Ako výplňové obvodové murivo sú použité keramické tvárnice hrúbky 300 mm.

Vnútorné nenosné steny sú navrhnuté z keramických tvárnic hrúbky 140 mm, resp. zo sadrokartónových priečok.

Strecha

Strešné konštrukcie sú navrhnuté jednoplášťové s klasickým poradím tepelnoizolačných a hydroizolačných vrstiev.
Zelená strecha garáže je súčasťou pochôdznych plôch vnútorného nádvoria.

Fasáda

Obvodový plášť objektu je tvorený kontaktným zateplovacím systémom. Koncová povrchová úprava fasádnych stien bude vytvorená tenkovrstvou silikónovou omietkou jednotnej zrnitosti a v zadanom farebnom prevedení.

Technické vybavenie

Každý z dilatačných celkov má svoje vlastné technické zázemie a samostatné prípojky merania spotreby.  Zásobovanie teplom je riešené z vlastného zdroja tepla, z troch plynových kotolní, umiestnených samostatne v predmetných sekciách. Tepelný výkon kotolní, pokrývajúci potrebu tepla pre vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody, bude zabezpečený decentralizovaným spôsobom, prostredníctvom bytových staníc s vlastným meraním spotreby tepla a priestorovým termostatom.

2. Spoločné priestory

Podlaha

Gresová protišmyková dlažba, sokel z rovnakého materiálu ako dlažba.

Steny a stropy

Jemnozrnná omietka, farba biela.

Výťahy

V každom komunikačnom jadre vedľa schodiska je osobný výťah pre 9 osôb.

Pivničné kobky

Deliace oceľové pozinkované konštrukcie v kombinácii s perforovanými výplňami.

Schodisko

Schodiská sú železobetónové, dvojramenné, s ramenom šírky 1200 mm, odpružené od ostatných konštrukcií.

Iné vybavenie

Vstupná rohož z hliníkových profilov s povrchovou úpravou a kovová zostava poštových schránok, samostatné pre každý vchod.
Exteriérový mobiliár, lavičky, smetné koše, exteriérové svietidlá a hracie prvky pre deti. Kryté stojisko pre komunálny odpad.

Vybavenie bytov

Dvere

Vstupné dvere – jednokrídlové 900 mm, protipožiarne, bezpečnostná trieda II, s panoramatickým priezorom bez menovky, osadené do oceľovej bezpečnostnej zárubne. Vnútorná povrchová úprava dverí je biela farba.

Interiérové dvere – plné hladké s obložkovou zárubňou, s možnosťou voľby dekórov. K dverám prislúcha rozetové kovanie s dózickou vložkou.

Okná a balkónové dvere

Okná a balkónové dvere sú plastové s izolačným trojsklom. Úprava profilov z interiéru farba biela. Vonkajšie parapety plechové, vnútorné parapety plastové.

Podlahy

V kúpeľniach, WC, je nášľapná vrstva podlahy tvorená  keramickou dlažbou s možnosťou výberu farebných prevedení.

V obytných miestnostiach, kuchynských kútoch, predsieňach  a chodbách je nášľapná vrstva podlahy tvorená laminátovou podlahou spájanou na sucho s obvodovými lištami s možnosťou výberu z ponúkaných dekórov.

Na balkónoch a loggiách je položená mrazuvzdorná keramická dlažba.

Povrchy stien

V kúpeľniach je keramický obklad do výšky 2,10 m. Stena v kontakte s dverami je bez obkladu. V samostatnom WC sú obkladané steny, na ktorých je osadené umývadielko a WC do výšky 1,20 m. Na stenách bez obkladu je osadený sokel vo farebnom prevedení podľa dlažby. Keramický obklad stien kúpeľní a samostatných WC je s možnosťou výberu farebného prevedenia..

Vnútorné omietky sú realizované sadrovou omietkou s povrchovou úpravou – biela maľovka.

Sanita a zariaďovacie predmety

V kúpeľniach je osadené umývadlo bielej farby so sifónom, umývadlová pákova batéria, vaňa respektíve sprchový kút (v zmysle projektovej dokumentácie) vrátane vaňovej/sprchovej batérie a vaňového/sprchového setu, prívod pre práčku a práčkový sifón.

WC je závesné so sedátkom bielej farby s  ovládacím tlačidlom v bielom prevedení, umývadielko bielej farby (v zmysle projektovej dokumentácie) so sifónom vrátane umývadlovej pákovej batérie.

V kuchyni, resp. kuchynskom kúte, je príprava pre kuchynskú linku – prívod teplej a studenej vody, kanalizačný odpad vyvedený v mieste najbližšom k šachte.

Kúrenie

V obytných miestnostiach sú osadené výhrevné telesá s termostatickými hlavicami, v kúpeľniach je rebríkový radiátor bielej farby. Každý byt má samostatnú bytovú výmenníkovú stanicu.

Elektroinštalácia

Silnoprúd – elektrické rozvody sú vedené pod omietkou alebo v chráničke v podlahe. V bytoch sú osadené vypínače a zásuvky, vývody pre osadenie svietidiel, odsávacie ventilátory v kúpeľni a WC. Rozvody pre kuchyňu/kuchynský kút sú ukončené v rozvodnej krabici umiestnenej nad podlahou (vr. prívodu pre varnú dosku 400V).

Slaboprúd – v každej obytnej miestnosti je osadená jedna slaboprúdová zásuvka, vo vstupnej hale je umiestnený domáci telefón.

Vzduchotechnika

Odvetrávanie kúpeľní a WC je núteným spôsobom na podtlakovom princípe zabezpečené nástennými radiálnymi ventilátormi umiestnenými priamo v miestnostiach.

Predzáhradky

Oplotenie predzáhradky, siaty trávnik, mrazuvzdorná betónová dlažba, vývod vody ukončený v exteriéri ventilom na fasáde, zásuvka.

Terasa

Betónová mrazuvzdorná dlažba na rektifikačných terčoch, vývod vody ukončený v exteriéri ventilom na fasáde, zásuvka, svetlo na fasáde.

Financovanie

1. časť Kúpnej ceny vo výške 3000,- EUR vrátane DPH zaplatil Budúci kupujúci pred podpisom tejto Zmluvy ako rezervačný poplatok na základe Zmluvy o záväznej rezervácii uzatvorenej medzi Stranami. Rezervačný poplatok sa započítava na zaplatenie tejto 1. časti Kúpnej ceny

2. časť Kúpnej ceny vo výške 15% z ceny Nehnuteľnosti vrátane DPH po odrátaní rezervačného poplatku je Budúci kupujúci povinný zaplatiť do 10 dní po podpise Zmluvy

3. časť Kúpnej ceny je Budúci kupujúci povinný zaplatiť do 60 dní od zaslania žiadosti o platbu zo strany Budúceho predávajúceho. Budúci predávajúci je oprávnený zaslať žiadosť o platbu po právoplatnosti Kolaudačného rozhodnutia.

Na byty v projekte je zabezpečené 100% hypotekárne financovanie. Klienti majú možnosť vybrať si financujúcu banku podľa vlastných preferencií.

Kontakt

BOND Reality
Mlynské Nivy 58, Bratislava 821 05
0915 888 166 | Mail: novostavby@bondreality.sk

Fotogaléria